Biuro: 43-200 Pszczyna, ul. Bielska 44
Magazyn: 43-200 Pszczyna, ul. Bielska 48 B
32 214 43 40 // Sprzedaż 32 214 43 31 do 33

  E-HuRT

Co robimy

Od ponad 25-ciu lat zajmujemy  się dystrybucją produktów chemii gospodarczej i kosmetyków, obsługując regularnie kilka tysięcy klientów. Dzięki wsparciu Grupy Eurocash, do której należymy od 2011 roku, zaangażowaniu 230 pracowników i ponad 40 przedstawicieli handlowych, z roku na rok bijemy kolejne rekordy sprzedaży, osiągając w 2016 roku obrót na poziomie 140 mln złotych.

Naszym celem jest zdobycie pozycji lidera, co wymusza ciągłe doskonalenie firmy, zapewniając ciekawe, rozwojowe i kreujące rynek projekty,

Z początkiem stycznia 2018 roku zmieniliśmy lokalizację naszego magazynu na Pszczynę. Nowy magazyn wysokiego składu o powierzchni 6500m2 mieści kilka tysięcy nowych produktów, których potrzebują nasi klienci, a nowoczesne pomieszczenia biurowe pozwalają na zwiększenie zatrudnienia i pracę w komfortowych warunkach.Jak działamy

 • Dostarczamy towar do naszych klientów w ciągu 24/max 48 godzin;
 • Kompleksowo obsługujemy różne grupy klientów w obszarze asortymentu chemiczno – kosmetycznego (zarówno wyspecjalizowane drogerie, sklepy spożywcze, instytucje państwowe jak i szkoły czy firmy);
 • Oferujemy różne sposoby zamawiania towaru: kontakt z przedstawicielem handlowym, Biuro Obsługi Klienta, platforma zamówień elektronicznych e-hurt czy kontakt z przedstawicielami producentów;
 • Ciągle rozwijamy asortyment i szukamy rozwiązań wspierających naszych klientów.

 

W jaki sposób możesz zostać naszym Klientem?

 

Warunkiem rozpoczęcia z nami współpracy jest posiadanie działalności gospodarczej.

 • Jeśli jesteś właścicielem sklepu, drogerii lub reprezentujesz hurtownię kosmetyczną;
 • Prowadzisz własną działalność gospodarczą, np. sklep, firmę sprzątającą czy z odzieżą roboczą,
 • Potrzebujesz środki chemiczno-kosmetyczne na potrzeby szkoły czy przedszkola.

 

Zapraszamy do współpracy!

Historia

Historia AMBRY jest historią polskiej gospodarki rynkowej dynamicznie rozwijającej się w latach 90-tych. Firmę zbudował od podstaw jej pierwszy właściciel, czechowiczanin, pan Roman Zięba. Osobowość, pracowitość, a także predyspozycje handlowca, wzmocnione przez doświadczenie i siłę Grupy Eurocash pozwoliły na przestrzeni ponad 25 lat stworzyć stabilną i prężnie działającą na południu Polski sieć dystrybucji chemii gospodarczej i kosmetyków.
Początkowo firma działała w przydomowym garażu i pracowały w niej dwie osoby. Wraz ze wzrostem obrotów, zwiększały się potrzeby magazynowe i biurowe, a  odpowiedzią na nie było zatrudnianie coraz większej ilości osób i zmiany powierzchni magazynowych na coraz to większe. • Obecna siedziba przy ul. Hutniczej w Czechowicach-Dziedzicach od września 2004 roku Pow. mag. 4000m2, dodatkowo w 2010 roku rozbudowa magazynu o ok 1500m2 • Pierwsza siedziba firmy
  ul. Spokojna 7
  lata 1991 -1992
  pow. 70m2 • Druga siedziba
  Ul. Spokojna 13
  luty 1992 - sierpień 1993
  pow. 170m2 • Trzecia siedziba firmy
  ul. Legionów 88
  wrzesień 1993 -  listopad 1998
  pow. 600m2
  obrót max 30.11.1998 – 2,4 mln zł • Czwarta siedziba firmy
  ul.  Legionów 40
  pow. mag. 2000m2
  grudzień 1998 - sierpień 2004
  obrót miesięczny ok. 4,5 mln  2000

Wybudowanie nowej siedziby firmy, hali o powierzchni 2065 m2 oraz biurowca o powierzchni 275 m2

2001

Personel liczy ok. 20 osób na różnych stanowiskach, zatrudniani są przedstawiciele handlowi

2004

Powierzchnia magazynu zwiększa się 3034 m2, a obrót do 4,6 mln.

2006

Zostaje uruchomiony magazyn produktów farmaceutycznych, PH Ambra Roman Zięba przekształca się na AMBRA Sp. z o.o.

2010

Następuje rozbudowa magazynu o
1421,15 m2

2011

Ambra wchodzi w skład Grupy Eurocash – 7. największej firmy w Polsce

2018

W styczniu magazyn i biura zmieniają lokalizację na Pszczynę

Funkcjonalne hale magazynowe o powierzchni 4000m2 i wysokości składowania 6400 mm oraz dwa cross-docki wyposażone w nowoczesny sprzęt, obsługiwany przez wykwalifikowanych pracowników, pozwalają oferować do sprzedaży ponad 12 tysięcy produktów i świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Pracę magazynu usprawniają nowoczesne, eklektyczne wózki widłowe Linde, a także mobilny system obsługi magazynu WMS. Te wysoce wyspecjalizowane urządzenia umożliwiają realizację większości operacji magazynowych, koniecznych do obrotu artykułami w obrębie magazynu oraz cyklu produkcyjnego, a także przyjmowanie i wysyłanie produktów z firmy. Rozwiązanie to zdecydowanie usprawniło procesy w Ambrze i pozwoliło na skuteczne zarządzanie magazynem. Jest to jeden z wielu obszarów w którym cały czas się poprawiamy, stając się lepsi z dnia na dzień.

Hurtownia jest licencjonowanym dystrybutorem kluczowych producentów i koncernów branży chemicznej oraz kosmetycznej działających na polskim rynku, współpracuje z ok. 140 producentami i stale poszerza ofertę kosmetyków.

Od 2006 roku Ambra Sp.z o.o. posiada prawo do prowadzenia hurtowni farmaceutycznej. Odrębny magazyn farmacji o powierzchni 189 m2 pozwala na utrzymanie wysokich standardów przechowywania oraz zarządzania produktami farmaceutycznymi.

Grupa Eurocash

Grupa Eurocash jest na  liderem w hurtowej dystrybucji produktów FMCG, czyli szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych.

Nadrzędne cele Grupy Eurocash to:

 1. Zapewnienie konkurencyjności niezależnym sklepom detalicznym w Polsce;
 2. Stanie się wiodącym dystrybutorem żywności i innych artykułów FMCG w Polsce;
 3. Oferowanie wartości dodanej dla klientów Grupy oraz
 4. Zwiększanie jej wartości dla akcjonariuszy.

Eurocash jest 8 największym pracodawcą w Polsce, zatrudniając prawie 18 000 pracowników. Roczny obrót przekracza 22 miliardy i z roku na rok rośnie. W ciągu 5 lat wartość akcji firmy wzrosła aż czterokrotnie!

Struktura Grupy Eurocash obejmuje:

 • Jednostki biznesowe specjalizujące się w obsłudze konkretnego segmentu rynku i w większości stanowiące własność Grupy, takie jak Ambra,
 • Sieci franczyzowe zrzeszające sklepy korzystające ze wsparcia marketingowego i negocjacyjnego Grupy, takie jak Drogerie Koliber;
 • Inne marki ściśle powiązane z Grupą Eurocash.

 

Dowiedz się więcej

Drogerie Koliber

Ambra jest organizatorem i jedynym operatorem Drogerii Koliber. Sieć istnieje na rynku od 2000 roku, a jej celem jest dostarczanie konsumentom maksymalnej wartości w procesie zakupu produktów kosmetycznych i chemicznych poprzez wysokiej jakości obsługę, unikalny i ciekawy asortyment oraz atrakcyjne warunki cenowe wsparte ciekawymi promocjami.

Koliber oferuje swoim klientom wsparcie funkcjonowania sklepów poprzez:

 • Atrakcyjne gazetki promocyjne;
 • Plakaty konsumencie;
 • Programy lojalnościowe;
 • Radio Drogerii Koliber.

Ponadto zapewniamy naszym klientom wsparcie w postaci doradztwa IT i dostępu do umów okołobiznesowych dla klientów Grupy Eurocash (energia, telefony i inne). Sieć organizuje targi i dedykowane wyjazdy da swoich klientów, a wykwalifikowani doradcy pomagają im w prowadzeniu biznesu. Pracownikom drogerii zapewniamy szkolenia, dzięki którym doradztwo w doborze kosmetyków jest na najwyższym poziomie, a klientów cechuje wysoka lojalność zakupowa.

Ponad 130 sklepów należących do sieci Drogerie Koliber znajduje się na terenie woj. śląskiego, małopolskiego, opolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego.


Dowiedz się więcej o Drogeriach

Nagrody • Orzeł Dystrybucji FMCG, certyfikat przyznany przez miesięcznik Magazyn Życie Handlowe. Certyfikat ED1-086.2014-2015 • Certyfikat za wzorową współpracę i bardzo dobre wyniki sprzedaży wyrobów Firmy Lakma, listopad 2006 • Wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2011 • Certyfikat Orzeł Dystrybucji FMCG 2014-2015

poznaj nas

Zbudowaliśmy zgrany zespół, który codziennie stawia sobie ambitne cele. Dynamiczny rozwój firmy i osiągane sukcesy to efekt wspólnej pracy wszystkich pracowników. To właśnie oni tworzą charakter i niepowtarzalną osobowość zarówno Ambry jak i całej Grupy Eurocash. Posiadamy szereg benefitów dla pracowników i ich dzieci.

szukasz pracy?    Sprawdź szczegóły

Galeria

Informacje Dodatkowe

Dysponujemy nowoczesną flotą samochodową. Nasze towary przewożone są busami Iveco oraz samochodami dostawczymi do 3,5 tony marki Mercedes Benz. W trosce o środowisko i komfort kierowcy, nasi pierwsi przedstawiciele handlowi poruszają się już samochodami marki Toyota o napędzie hybrydowym, który składa się z 3 połączonych ze sobą urządzeń. Za wyborem tych samochodów przemówiło niskie spalanie, doskonała jakość wyposażenia, komfort użytkowania pojazdu i dbałość o środowisko.

38

samochody
dostawcze

hybryda

przechodzimy na
flotę hybrydową

11

działów

44+

przedstawicieli
handlowych

1228900

średnia miesięczna sprzedaż papieru toaletowego

221500 kg

średnia miesięczna
sprzedaż proszku

23000

średnia miesięczna
sprzedaż szczoteczek

100300

średnia miesięczna sprzedaż
farb do włosów

Kontakt

Copyright © 2017 by Ambra Sp.z o.o. // All Rights Reserved